by Max Barry

Latest Forum Topics

Advertisement

12

DispatchBulletinNews

by The Disputed Territories of Territorio di Nessuno. . 331 reads.

2019-20 FIDAC Winners' Cup

Team

Nation

Stadium

City

Rank

Carvallo Field Athletic Club

Antiyard

Danfier Stadium (96,427)

Caramba

1st in their league

Rafagateh Football Club

Antiyard

Danfier Stadium (96,427)

Caramba

2nd in their league

Selenipol Zimliyak

Antiyard

Selenipol Tigers Field (86,882)

Selenipol

3rd in their league

Gorshen Grenadiers

Fizban

Ursunam Field (32,500)

Urusan

1st in their league

Elysium Eagles FC

Guyomartand

Le Stade de Triomphe

1st in their league

Vankouvring Vikings FC

Guyomartand

L'Arčne d'Unité

3rd in their league

West Imperialis Rangers FC

Guyomartand

Le Stade de l'Horizon

2nd in their league

Górnik Czerkask

Halicz-Slupica (Warsaw-Halicz)

Feliks Herpenstein Stadium (28,000)

Czerkask

2nd in their league

Legion Halicz

Halicz-Slupica (Warsaw-Halicz)

Halicz City Stadium (31,000)

Halicz

1st in their league

Dapon FC

Krinslo (British Bayonet)

Castle Garden (56,000)

Dapon

1st in their league

Liston FC

Krinslo (British Bayonet)

Aerodrome (40,000)

Liston

3rd in their league

Norlock FC

Krinslo (British Bayonet)

Old River (53,000)

St.Constantine

2nd in their league

Amicitia United

Miruma

Maior Ebrus (74,879)

Amicitia

2nd in their league

FC Urbis

Miruma

Trachalio Bruccius Stadium (81,044)

Urbis

1st in their league

Mohoma Rockets

New Trisone

Big Sky Stadium

1st in their league

Flavortown Flukes

Neo-Supple Lund (East Supple Lund)

Bane’s field (69,000)

Flavortown

3rd in their league

Memeopolis Meme Machines

Neo-Supple Lund (East Supple Lund)

Dimmsdale Dimmadone (55,000)

Dimmsdale

1st in their league

Rack City Rapscallions

Neo-Supple Lund (East Supple Lund)

The Thunderdome (80,000)

Rack City

2nd in their league

Apex

Nuroblav

Dellaneir (85,889)

Sedurguc

2nd in their league

Iner

Nuroblav

Portu Stadium (74,078)

Portu Iner

3rd in their league

Opla

Nuroblav

TerraBolt Stadium (74,295)

Opla

1st in their league

Capesterre FC

State of roma

Independence Park (45,000)

Capesterre

3rd in their league

Diambars Bishop's Club

State of roma

Stade Fodé Wade (20,000)

Saly

2nd in their league

Sahara City FC

State of roma

Sahara City Stadium 2 (21,329)

Lungi

1st in their league

CS Fola Ehm

Territorio di Nessuno

Stade Jean Fauchelevent (38,260)

Ehm

3rd in their league

FC Progress

Territorio di Nessuno

Stade Louis Dega (28,000)

Progress

2nd in their league

SC Jang Bogo

Territorio di Nessuno

Karl Franz Arena (32,000)

Jang Bogo

1st in their league

Preliminary Round

Team 1

Agg.

Team 2

1st Leg

2nd Leg

Legion Halicz

2 - 3

West Imperialis Rangers FC

September 17th
1 - 1
Halicz City Stadium (31 000), Halicz

October 1st
1 - 2
Le Stade de l'Horizon

Opla

2 - 1

Carvallo Field Athletic Club

September 17th
1 - 0
TerraBolt Stadium (74,295), Opla

October 1st
1 - 1
Danfier Stadium (96,427), Caramba

Rafagateh Football Club

1 - 6

Górnik Czerkask

September 17th
1 - 3
Danfier Stadium (96,427), Caramba

October 1st
0 - 3
Feliks Herpenstein Stadium (28 000), Czerkask

Sahara City FC

0 - 2

Vankouvring Vikings FC

September 17th
0 - 0
Sahara City Stadium 2 (21,329), Lungi

October 1st
0 - 2
L'Arčne d'Unité

Liston FC

4 - 2

FC Progress

September 17th
4 - 1
Aerodrome (40,000), Liston

October 1st
0 - 1
Stade Louis Dega (28,000), Progress

Apex

2 - 2(a)

Mohoma Rockets

September 17th
2 - 1
Dellaneir (85,889), Sedurguc

October 1st
0 - 1
Big Sky Stadium

Flavortown Flukes

3 - 2

Capesterre FC

September 18th
3 - 2
Bane’s field (69,000), Flavortown

October 2nd
0 - 0
Independence Park (45,000), Capesterre

Diambars Bishop's Club

1(a) - 1

Norlock FC

September 18th
0 - 0
Stade Fodé Wade (20,000), Saly

October 2nd
1 - 1
Old River (53,000), St.Constantine

Rack City Rapscallions

6 - 2

Gorshen Grenadiers

September 18th
2 - 2
The Thunderdome (80,000), Rack City

October 2nd
4 - 0
Ursunam Field (32,500), Urusan

Amicitia United

2(a) - 2

Iner

September 18th
0 - 0
Maior Ebrus (74,879), Amicitia

October 2nd
2 - 2
Portu Stadium (74,078), Portu Iner

CS Fola Ehm

1 - 1(a)

Selenipol Zimliyak

September 18th
1 - 1
Stade Jean Fauchelevent (38,260), Ehm

October 2nd
0 - 0
Selenipol Tigers Field (86,882), Selenipol

First round

Team 1

Agg.

Team 2

1st Leg

2nd Leg

Elysium Eagles FC

1 - 6

Diambars Bishop's Club

November 12th
0 - 4
Le Stade de Triomphe

November 26th
1 - 2
Stade Fodé Wade (20,000), Saly

West Imperialis Rangers FC

1 - 3

Amicitia United

November 12th
0 - 0
Le Stade de l'Horizon

November 26th
1 - 3
Maior Ebrus (74,879), Amicitia

Flavortown Flukes

2 - 1

Memeopolis Meme Machines

November 12th
2 - 1
Bane’s field (69,000), Flavortown

November 26th
0 - 0
Dimmsdale Dimmadone (55,000), Dimmsdale

Selenipol Zimliyak

1 - 3

Opla

November 12th
0 - 2
Selenipol Tigers Field (86,882), Selenipol

November 26th
1 - 1
TerraBolt Stadium (74,295), Opla

FC Urbis

0 - 1

Liston FC

November 13th
0 - 1
Trachalio Bruccius Stadium (81,044), Urbis

November 27th
0 - 0
Aerodrome (40,000), Liston

Górnik Czerkask

4 - 0

Mohoma Rockets

November 13th
3 - 0
Feliks Herpenstein Stadium (28 000), Czerkask

November 27th
1 - 0
Big Sky Stadium

Rack City Rapscallions

2 - 1

Vankouvring Vikings FC

November 13th
2 - 0
The Thunderdome (80,000), Rack City

November 27th
0 - 1
L'Arčne d'Unité

Dapon FC

3 - 2

SC Jang Bogo

November 13th
1 - 1
Castle Garden (56,000), Dapon

November 27th
2 - 1
Karl Franz Arena (32,000), Jang Bogo

Quarter-finals

Team 1

Agg

Team 2

1st Leg

2nd Leg

Diambars Bishop's Club

0 - 2

Amicitia United

February 25th
0 - 0
Stade Fodé Wade (20,000), Saly

March 10th
0 - 2
Maior Ebrus (74,879), Amicitia

Flavortown Flukes

2 - 5

Opla

February 25th
1 - 1
Bane’s field (69,000), Flavortown

March 10th
1 - 4
TerraBolt Stadium (74,295), Opla

Liston FC

2 - 3

Górnik Czerkask

February 26th
0 - 1
Aerodrome (40,000), Liston

March 11th
2 - 2
Feliks Herpenstein Stadium (28 000), Czerkask

Rack City Rapscallions

1 - 4

Dapon FC

February 26th
0 - 3
The Thunderdome (80,000), Rack City

March 11th
1 - 1
Castle Garden (56,000), Dapon

Semi-finals

Team 1

Agg.

Team 2

1st Leg

2nd Leg

Amicitia United

2 - 1

Opla

April 21st
0 - 0
Maior Ebrus (74,879), Amicitia

April 28th
2 - 1
TerraBolt Stadium (74,295), Opla

Górnik Czerkask

3 - 2

Dapon FC

April 22nd
1 - 2
Feliks Herpenstein Stadium (28 000), Czerkask

April 29th
2 - 0
Castle Garden (56,000), Dapon

Final

Date

Teams

Result

Stadium

May 23rd

Amicitia United - Górnik Czerkask

1 - 1(p 2-3)

Constantine Stadium (110,000), St.Constantine - Krinslo (British Bayonet)

Górnik Czerkask

Factbook concept from Highton Islands

RawReport